Лукаш Храдецки имаше проблеми около 20 минути, след като загуби контактната си леща.

Финландският страж Лукаш Храдецки пази вратата на Байер Леверкузен с частично зрение, след като загуби контактната си леща. Това се случи през първото полувреме и около 20 минути той беше силно затруднен. Точно в този период Томас Мюлер му вкара гол и изравни за Байерн. На почивката му поставиха нова леща и през второто полувреме Храдецки направи десет спасявания.

Героизмът на Лукаш Храдецки помогна на „аспирините“ да изненадат баварците с 2:1 след два гола на Леон Бейли. Байер Леверкузен скочи на седмото място само на две точки от четвъртия Байерн. Треньорът Петер Бош и халфът Свен Бендер признаха след края, че са имали късмет в двубоя с шампиона. Но въпреки това не бива да се омаловажава заслугата на отбора на Байер Леверкузен за спечелените три точки.