Лукаку пропуска следващия мач заради контузия

До момента Лукаку е отбелязал 16 гола в първенството и е подал за други седем попадения в 34 участия

0
31

Под въпрос е участието му във финала за купата

Нападателят Ромелу Лукаку от Манчестър Юнайтед ще пропусне петъчния мач срещу Брайтън & Хоув Албион заради глезена си. Но мениджърът Жозе Моуриньо е оптимистично настроен за участие на 24-годишния белгиец във финала за Купата на ФА на Англия срещу Челси на 19 май. До момента Лукаку е отбелязал 16 гола в първенството и е подал за други седем попадения в 34 участия.

Той бе заменен през второто полувреме на победата с 2:1 над Арсенал. В четвъртък публикува снимка в Инстаграм от клиника в Белгия. Сънародникът му Фелайни бе цитиран от медиите да казва, че „червените дяволи са направили грешка, че не са му удължили договора миналата година. Сега той няма търпение сезона да приключи, за да си тръгне през юни, когато изтича договора му.