Меси с гол в 16 поредни сезона в Шампионска Лига

Райън Гигс също се е разписал в 16 сезона на Шампионска Лига, но не го е направил в последователни сезони

0
12

Меси се разписа от дузпа със своя 116-ти гол в това състезание.

Лионел Меси
Играчите на Ференцварош не могат да спрат Лионел Меси в мача с Барселона в Шампионска Лига.
© Снимка от БТА.

Лионел Меси стана първият играч с отбелязан гол в 16 поредни сезона в Шампионска Лига, като се разписа в победата с 5:1 над Ференцварош. При това Барселона игра с човек по-малко след изгонването на Жерар Пике в 68-ата минута. Меси се разписа от дузпа в първото полувреме със своя 116-ти гол в това състезание. Капитанът на каталунците сам си спечели дузпата и я превърна в гол.

Статистиката показва, че Райън Гигс също се е разписал в 16 сезона на Шампионска Лига. Но за разлика от Лионел Меси, уелсецът не го е направил в последователни сезони. Заради това рекордьор в тази категория е аржентинецът, което е пореден негов рекорд в звездната му кариера. Барселона е на първо място в групата си заради по-добрата голова разлика, след като Ювентус победи като гост Динамо Киев с 2:0. Двата гранда се изправят един срещу друг във втория кръг на 28 октомври в Торино.

Тази публикация е валидна до 10:23 часа на 21.10.2021 година.