Нападателят се намира в отлична форма

Полският национал Роберт Левандовски от Байерн стана чуждестранният футболист с най-много голове в историята на Бундеслигата за един клуб. Преди шест дни той се изравни с Клаудио Писаро, а вчера отбеляза своя 105-и гол за баварците и вече е едноличен рекордьор по този показател. Нападателят влезе от пейката като смяна на мястото на Сандро Вагнер.

Шест минути по-късно вкара втория гол за тима в победата му с 3:0 над Хановер. Попадението му бе с номер 150 за клуба във всички състезания след 190 мача. Левандовски вкара четири гола в последните три мача, в които игра общо 133 минути. Това е средно по 2,71 гола на мач, като добрата му форма идва точно навреме за двата мача от полуфинала срещу Реал Мадрид в Шампионска Лига.