Двамата са най-резултатните чужденци в германското първенство с по 195 гола

Роберт Левандовски срещу Клаудио Писаро

Роберт Левандовски и Клаудио Писаро са рамо до рамо в битката за най-добър чуждестранен голмайстор в Бундеслигата с по 195 гола. Двамата са добри приятели от времето на общия си престой на „Алианц Арена“, но това не пречи да се конкурират. Полякът Левандовски от Байерн се изравни с перуанския 40-годишен ветеран от Вердер Бремен, след като вкара два гола на Борусия Мьонхенгладбах в победата с 5:1 вчера. Макар Писаро все още да играе, Левандовски има всички шансове да го остави зад себе си заради добрата форма напоследък.

През този сезон той е вкарал 15 гола в първенството, но в последните три сезона имаше средно по 30 попадения. Писаро е с десет години по-възрастен от Левандовски и по ирония на съдбата му беше ментор в Байерн през сезон 2014-2015. Левандовски признава, че се е учил от Писаро и знанията в комбинация с таланта му, го направиха неотразим голмайстор. Полякът вкарва гол на всеки 113 минути в Бундеслигата и по тази статистика отстъпва само на легендарния Герд Мюлер. Писаро, който се е разписал три пъти през този сезон, вкарва на всеки 156 минути в Бундеслигата.