Никлас Зюле ще пропусне реванша с ПСЖ, а участието на Леон Горецка е възможно, но е под въпрос

0
10

Зюле и Горецка бяха заменени срещу ПСЖ заради мускулни травми.

Леон Горецка
Треньорът Ханс-Дитер Флик поздравява Леон Горецка (в средата) при замяната му заедно с Кингсли Коман в мача на Байерн срещу РБ Лайпциг.
© Снимка от БТА.

Байерн беше без двама играчи в първия мач от четвъртфинала в Шампионска Лига. А за реванша срещу Пари Сен-Жермен се очаква още двама от титулярите да отсъстват. Никлас Зюле и Леон Горецка бяха заменени заради мускулни травми в домакинската загуба с 2:3. Зюле със сигурност ще пропусне втория мач, защото ще се възстановява две-три седмици. А участието на Леон Горецка е възможно, но е под въпрос.

Продължава отсъствието на най-важният играч на баварците – Роберт Левандовски. Той лекува коляното си, което контузи докато беше с националния отбор на Полша. А Серж Гнабри е под домашна карантина заради положителен тест за коронавирус. По този начин съставът на треньора Ханзи Флик е чувствително отслабен, особено в офанзивната си част. Изглежда трудно негативният резултат от домакинството да бъде преодолян на „Парк де Пренс“. Но германските отбори никога не трябва да бъдат отписвани предварително.

Тази публикация е валидна до 12:11 часа на 9.04.2022 година.