Роналдо отново е първи

Кристиано Роналдо от Реал Мадрид стана първия играч, който е вкарал 100 гола за един отбор в мачове от Шампионска Лига. Португалецът се разписа във вратата на Пари Сен Жермен от дузпа в края на първото полувреме и още веднъж през втората част в победата с 3:1. Освен това Роналдо е единствения играч, който е отбелязал гол във всеки от първите седем мача от Шампионска Лига. Забил е 20 попадения в последните 12 мача в турнира, което включва голове във всеки мач от състезанието през този сезон.

Общо Роналдо има 115 гола в турнира с екипите на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид, което е с 18 повече от най-големия му конкурент Лионел Меси от Барселона. Загубата на парижани в Мадрид бе първата за тях от началото на тазгодишното издание. Мачът започна добре за гостите, които поведоха с гол на Адриен Рабио. След това се намеси Роналдо с две попадения, а пълният обрат бе затвърден от Марсело.