Английският съдия Крейг Поусън в решаващия мач на Лудогорец

Реферът Крейг Поусън за първи път ще бъде главен съдия в мач на български отбор в Европа

0
75
Крейг Поусън

Напоследък Поусън нашумя с отсъдените три дузпи за Аякс в победата с 3:2 над ПАОК.

Англичанинът Крейг Поусън ще свири реванша на Лудогорец от Лига Европа срещу Марибор следващия четвъртък от 21:15 часа. Негови помощници ще бъдат сънародниците му Лий Бетс и Йън Хусин. Четвърти съдия е Андрю Мадли също от Англия. Напоследък 40-годишният Поусън нашумя с отсъдените три дузпи за Аякс. С тях полуфиналиста в Шампионската Лига от миналия сезон, успя да победи с 3:2 ПАОК в реванша от третия квалификационен кръг на турнира.

Първият двубой в Гърция бе завършил 2:2 и благодарение на дузпите на Крейг Поусън холандският тим се класира за плейофите в най-комерсиалния клубен турнир. Английският съдия ръководи мача Уотфорд – Брайтън (0:3) от първия кръг на новия сезон във Висшата Лига. Поусън за първи път ще бъде главен съдия в мач на български отбор в Европа. Първият двубой завърши при нулево равенство в Разград и всичко ще се реши на стадиона в Марибор.