Коста ще пътува с Атлетико Мадрид за мача с Арсенал

Официалния уебсайт и Туитър акаунт на клуба потвърди, че той ще бъде сред двайсетте играчи, които ще пътуват за Лондон

0
46

Коста ще тормози отбраната на домакините

Диего Коста бе включен в групата на Атлетико Мадрид за гостуването на Арсенал в първи полуфинален мач в Лига Европа. Бившият нападател на Челси бе заменен с контузия през второто полувреме на двубоя от четвъртфинала срещу Спортинг Лисабон на 12-и април. До последно треньорът Диего Симеоне говореше, че Коста няма шанс да играе срещу „артилеристите“.

Но сега официалния уебсайт и Туитър акаунт на клуба потвърди, че той ще бъде сред двайсетте играчи, които ще пътуват за Лондон. Коста винаги е играл много нахъсано срещу Арсенал и вкара гол в миналогодишния финал за Купата на Англия, който бе спечелен от тима на Арсен Венгер с 2:1. Любопитно е дали в четвъртък ще е достатъчно възстановен, за да започне мача или ще се включи от пейката по някое време.