Мбапе е почти година по-млад от Меси, когато той вкара своя 15-ти гол в Шампионска Лига.

Резервата Килиан Мбапе реализира хеттрик в убедителната победа на Пари Сен-Жермен срещу Клуб Брюж. По този начин французинът подобри рекорда на Лионел Меси за най-млад играч с 15 гола в Шампионска Лига. Излекуваният Мбапе бе пуснат на терена в 52-ата минута, когато резултатът бе само 1:0 с гол на Мауро Икарди. Десет минути след влизането си вкара с глава и след малко подаде за втория гол на Икарди. Накрая оформи хеттрика си с две бързи попадения.

И 20-годишният Килиан Мбапе е почти година по-млад от възрастта на Меси, когато аржентинецът вкара своя 15-ти гол в Шампионска Лига. Освен това Мбапе е първият влязал като смяна играч, който отбелязва хеттрик в най-престижния клубен турнир от доста време. За последно го направи Хосеба Йоренте за Виляреал през 2008 година. Младият талант вече е един от десетте френски футболисти с най-много голове в Шампионска Лига. Пари Сен-Жермен е на върха в група А с три победи от три мача и все още без допуснат гол.