Едва 20-годишен, французинът вече има една световна титла и три титли във френското първенство.

Килиан Мбапе от Пари Сен-Жермен предпочита да спечели престижни отборни награди, вместо индивидуални такива. Това заяви самият френски футболист, който едва на 20 години вече е световен шампион. Мбапе притежава шампионски медал от Мондиала и три шампионски медала във френската Лига 1. В трите си досегашни сезона в професионалния футбол той вече е вкарал 87 гола. Предричат му още много успехи, но самият Мбапе не държи изключително много да спечели „Златната топка„.

В интервю Килиан Мбапе сподели, че играч може да спечели „Златната топка“ и да не остане в историята на футбола. Докато спечелената Шампионска Лига се помни от всички завинаги. Още повече, че напоследък притежателите на „Златната топка“, преди това са вдигали купата в Шампионската Лига. Мбапе набляга, че футболът е колективен спорт, в който на терена са 11 души. Ако се състезаваше в тениса например, вероятно „Златната топка“ щеше да бъде по-важна за него от колективните отличия.