Английският нападател е безпощаден срещу новаците в елита

Голът на Хари Кейн в победата на Тотнъм над Кардиф с 3:0 бе в пети пореден новогодишен ден във Висшата Лига, с което изравни постижение на Анди Коул и Стивън Джерард. Той се разписа още в третата минута, а Кристиан Ериксен и Сон Хюн-Мин оформиха класическата победа още през първото полувреме. „Шпорите“ се изкачиха отново на второто място с точка пред Манчестър Сити и на шест точки зад лидера Ливърпул.

Английският нападател Кейн вече може да се похвали с 16 гола в последните 12 гостувания на новаци във Висшата Лига. Заслужава да се отбележи и попадението на Сон, което беше 11-то за него през сезона, като всичките са отбелязани в последните 16 мача. Превъзходството на Тотнъм беше осезаемо и въпреки съпротивата си, домакините нямаха шанс да се спасят от загубата. Кардиф допусна 15-ата си загуба срещу отборите от „голямата шестица“, получавайки 45 гола в тези двубои.