Кешерю изпревари Дембеле в класация

Срещу Ботев Враца беше неговият пети хеттрик в мачове от Първа Лига и изпревари Гара Дембеле

0
5

Кешерю не спира да бележи голове

Румънският нападател Клаудио Кешерю записа името си в историята на българския футбол като чужденец с най-много отбелязани хеттрика. Футболистът на Лудогорец вкара три гола за победата с 4:1 като гост на Ботев Враца в последния кръг. Това беше неговият пети хеттрик в мачове от Първа Лига. Кешерю изпревари по този показател Гара Дембеле, който реализира четири хеттрика с екипа на Левски през сезон 2010-2011.

Отличната моментна форма на 31-годишния Кешерю радва румънците, защото той е повикан в националния отбор. На Румъния предстоят двубои срещу Литва като гост и срещу Сърбия у дома. Кешерю, който е голмайстор в българското първенство до момента с 8 гола, е един от тримата повикани нападатели. Вероятно националният треньор Козмин Контра ще го използва като титуляр. Срещу Ботев Враца Кешерю се разписа три пъти в рамките само на 23 минути през първото полувреме.