Очаква се да пропусне двубоя с Хофенхайм през уикенда

Марко Ройс е под въпрос за участие в мача на Борусия Дортмунд срещу Хофенхайм, след като получи травма в мача за купата вчера. Капитанът на „жълто-черните“ бе принудително заменен на почивката в загубения след продължения и дузпи мач срещу Вердер Бремен. Проблемът на 29-годишния Ройс е в бедрото и не е ясно колко сериозна е контузията. Но спортният директор Михаел Цорк вече каза, че няма да се поема никакъв риск с Ройс, докато докторите не кажат какво е положението.

Изваждането на Ройс от терена преди второто полувреме целеше да запази здравето му. Но се отрази негативно на играта на Борусия Дортмунд и в крайна сметка отборът бе елиминиран от турнирната борба. Редовното време завърши 1:1, като именно Ройс бе вкарал изравнителния гол за домакините. В продълженията съперниците си вкараха още по два гола, като два пъти Борусия Дортмунд повеждаше, а Вердер Бремен изравняваше. При дузпите гостите бяха безгрешни, докато Пако Алкасер и Максимилиан Филип от домакините не вкараха.