Уотфорд спря серията на Ливърпул без загуба в първенството

Ливърпул ще стане шампион за първи път от 30 години, но със загубата от Уотфорд няма да приключи кампанията с рекорд

0
13
Исмаила Сар
Исмаила Сар

Сенегалецът Исмаила Сар вдъхнови „стършелите“ за неочакваната победа с 3:0 с два гола и асистенция.

Типично по английски предпоследният в класирането Уотфорд спря серията без загуба на лидера Ливърпул. Сенегалецът Исмаила Сар вдъхнови „стършелите“ за неочакваната победа с 3:0. Той вкара два гола в рамките на шест минути през второто полувреме, а след това подаде към капитана Трой Дийни за третия гол. Ливърпул ще стане шампион, но със загубата в 28-ия си мач няма да приключи кампанията с рекорд.

Досега само Арсенал през сезон 2003-04 и Престън Норд Енд през 1888-89 са изкарали без загуба в целия сезон. Фиаското на „Викаридж Роуд“ сложи край на серията от 44 шампионатни мача без загуба за Ливърпул. Също така „червените“ не успяха да подобрят рекорда на Манчестър Сити от 19 поредни победи в първенството. Отборът на Юрген Клоп остава с 22 точки преднина пред втория и едва ли ще пропусне да спечели първата си титла от 30 години насам.