Играчите на Севиля постигнаха подвиг, за да зарадват треньора си

0
22

Играчите на Севиля са били мотивирани за заличаването на пасив от три гола срещу Ливърпул заради новината за диагноза за рак на треньора си. До почивката между полувремената домакините губеха с 0:3 от мърсисайдци и тогава 48-годишният Едуардо Берицо им казал, че са му открили рак на простатата. Футболистите решили на всяка цена да измъкнат нещо от този изглеждащ загубен мач и да го направят за треньора си. Усилията им дадоха резултат, като в добавените минути Гуидо Писаро отбеляза за 3:3 и всички се затичаха да прегърнат Берицо.
Едва след мача стана ясна тази история и защо реакцията на играчите на Севиля бе такава. Според информацията туморът е открит в ранен стадий и Берицо ще се възстанови напълно след лечението си. Така или иначе за бившия защитник на Нюелс Олд Бойс, Атлас, Ривър Плейт, френския Марсилия и испанските Селта де Виго и Кадис, големия мач започва сега. Берицо бе назначен на поста си през май тази година, като преди това бе три години начело на Селта де Виго.