Жоржиньо влезе като смяна в решаващия мач на Гвинея Бисау в квалификациите

Крилото Жоржиньо, който е футболист на ЦСКА-София, участва за националния отбор на Гвинея Бисау в равенството 2:2 с Мозамбик. Спечелената точка класира неговата страна за участие във финалите за Купата на Африканските нации в Египет през лятото. Жоржиньо се появи на терена в 82-ата минута, когато тимът му изоставаше в резултата. Скъпоценната точка бе спечелена в третата минута на добавеното време с попадение на Фредерик Менди за 2:2.

В същото време точката не бе достатъчна за Мозамбик да спечели визи за Купата на Африканските нации. Жорже Фернандо Барбоса Интима, както е пълното име на играча, има португалски паспорт, но се състезава за Гвинея Бисау. Макар че, като юноша е играл за тима на Португалия до 19 години. Любопитното за него е, че е юноша на Манчестър Сити, но не изиграва нито един мач за първия състав. След това преминава през португалския Арука и френския Сент Етиен, който го преотстъпва на португалския Шавеш. А през 2018 година го дава под наем на ЦСКА-София.