Хари Кейн достигна до 100 гола във Висшата Лига

Английският нападател е вторият най-млад играч достигнал до 100 гола във Висша Лига

0
56

Нов рекорд за Кейн

Хари Кейн достигна до ново историческо постижениe в кариерата си, като отбеляза 100 гола с екипа на Тотнъм. Нападателят вкара дузпа в бурните последни минути на неделното равенство 2:2 като гост на Ливърпул. Късният гол на Кейн бе негов 22-ри във Висшата Лига през сезона и стотен в едва 141 участия. След мача в съблекалнята капитанът на тима Юго Лорис подари на нападателя обувки „Найк“, а получи също така и фланелка с името си и цифрата 100.

Снимки от този момент бяха публикувани в Интернет, а пред „Скай Спортс“ мениджърът Маурисио Почетино поздрави футболиста за фантастичното постижение. Кейн за малко да не успее да вкара юбилейния си гол, след като негова дузпа бе спасена от Лорис Кариус. Но няколко минути по-късно за „шпорите“ бе отсъдена втора дузпа и този път нападателят бе безпогрешен от бялата точка.