Хамес ще се оправи бързо

Хамес Родригес бе заменен точно преди почивката между полувремената в победата на Байерн над Бешикташ заради контузия. Колумбиецът получи схващане на прасеца и треньорът Юп Хайнкес се надява положението му да не е сериозно. Днес Хамес ще бъде прегледан обстойно от лекарския екип на клуба. Дори ще му прегледат и главата, защото в 27-ата минута на мача съотборникът му Томас Мюлер го улучи без да иска със силно изритната топка.

Първоначално дори изглеждаше сякаш замяната на футболиста е именно заради удара в главата. Но после се изясни, че проблема е бил в прасеца и смяната е била превантивна, за да не се стигне до усложнения. Хамес бе заменен от Ариен Робен, който доста оживи играта на баварския тим по фланга. След почивката Байерн отбеляза четири безответни гола за крайната победа с 5:0. Реваншът в Турция изглежда протоколен и баварците са сигурен четвъртфиналист.