Двубоят като цяло не бе добър за баварците

Полузащитникът Хави Мартинес получи контузия по време на приятелския мач на Байерн срещу Ювентус, загубен с 0:2. Към края на първото полувреме Мартинес трябваше да напусне терена, след като сам се контузи. Той падна лошо и видимо изпитваше болка, когато се насочи към тунела на стадиона заедно с човек от медицинския екип на отбора. Мястото му в състава зае Давид Алаба, а все още няма яснота колко дълго Мартинес ще се възстановява от контузията си.

Неприятната контузия идва в допълнение на също толкова неприятната загуба. Малко преди Мартинес да бъде заменен падна втория гол за „бианконерите“. Йосип Станишич върна лошо топката към вратаря Свен Улрих и го остави сам срещу двама. Вратарят беше безпомощен да предотврати попадението на Андреа Фавали. Това бе втори гол на Фавали в мача, след като бе открил резултата след пас на Клаудио Маркизио. След почивката бяха подменени почти целите състави на двата отбора, но до промяна в резултата не се стигна.