Гуардиола за втора година отпада заради един рефер

Босът на домакините твърди, че не е обиждал рефера, а само му е обяснил, че при гола на Сане не е имало засада

0
18

Испанският специалист е бесен на сънародника си

Мениджърът Пеп Гуардиола атакува яростно рефера в загубата от Ливърпул с 1:2 и го обвини за отпаднето на Манчестър Сити. При излизането на отборите за почиката между полувремената, Гуардола размени гневни реплики с Антонио Матеу Лахос. Затова бе отстранен от мястото си на пейката и изгледа втората част от трибуната. Повод за яростта на Гуардиола бе отменения гол на Лерой Сане заради несъществуваща засада. Това попадение би могло да промени нещата.

Босът на домакините твърди, че не е обиждал рефера, а само му е обяснил, че при гола топката се е върнала към вратата от Джеймс Милнър от „червените“ и не може да има засада. Гуардиола имаше проблеми със същия рефер и през миналия сезон в осминафиналите срещу Монако. Тогава не бе дадена дузпа за нарушение срещу Серхио Агуеро, а в крайна сметка Манчестър Сити отпадна заради головете на чужд терен.