Българинът се разписа в първия мач, в който го оставиха да играе във всичките 90 минути

Галин Иванов

Българският национал Галин Иванов отбеляза първия си гол за новия клуб Халадаш в победата като гост на Хонвед с 3:1 вчера. Попадението на бившия играч на Славия бе в 89-ата минута и затвърди успеха на неговия тим. Въпреки спечелените три точки, Халадаш продължава да бъде на последното място във временното класиране с едва 13 точки. Това бе третото участие на Иванов, като в първото бе заменен на почивката, а във второто – три минути преди края. И двата предишни мача бяха загубени.

Халадаш изостава доста от спасителната черта над зоната на изпадащите и се нуждае от серия от победи, за да може да навакса. За момента отборът е с най-слабото нападение с отбелязани само 18 гола. Една от идеите за привличането на българския нападател бе да подобри резултатността. Следващият мач на Халадаш е домакинство на третия в класирането Уйпещ, който през този сезон е майстор на равенствата с цели 10 в 23 кръга.