Нападателят изпревари Неймар като най-млад бразилец с отбелязани 10 гола в Шампионска Лига.

Нападателят Габриел Жезуш от Манчестър Сити подобри рекорда на Неймар за най-млад бразилец с отбелязани 10 гола в Шампионска Лига. Това стана с хеттрика му в победата над Динамо Загреб, като същевременно той задмина границата от 100 гола в кариерата си. Неймар държеше рекорда с възраст 23 години и 75 дни, но Жезуш го изпревари защото е на 22 години и 252 дни.

Габриел Жезуш направи обрат в резултата, като в края на първото полувреме изравни, а в 50-ата и 54-ата минута даде сериозна преднина за „гражданите“. Победата им с 4:1 в Загреб бе оформена от Фил Фодън. Третият гол на Жезуш е негов 101-ви във всички състезания, което е още едно сериозно постижение за крехката му възраст. Само през настоящият сезон има 10 гола в 21 участия в мачове от всички състезания. Той стартира като титуляр в последните пет поредни мача заради контузията на Серхио Агуеро.