След тестове бе потвърдено, че 36-годишният Франк Рибери има разкъсване на връзки на десния глезен

0
22
Франк Рибери

Франк Рибери пострада през първото полувреме при сблъсък с Панайотис Тахцидис от съперника.

Френският ветеран Франк Рибери получи сериозна контузия на глезена в загубата на Фиорентина с 0:1 от Лече на стадион „Артемио Франки„. Той напусна терена с помощта на хора от медицинския щаб на „виолетовите“. Рибери пострада още през първото полувреме при сблъсък с Панайотис Тахцидис от съперника. След тестове бе потвърдено, че 36-годишният играч има разкъсване на връзки на десния глезен.

Започнато е лечение на Франк Рибери, но не е ясно колко време ще продължи. Възможно е крилото да пропусне остатъка от сезона. Ръководството на Фиорентина обаче се надява той да се върне на терена колкото е възможно по-скоро. Рибери дойде в италианския клуб от Байерн през август. Досега той има общо 11 мача в Серия А, в които е вкарал два гола и асистирал за още два.