Поражението от Хетафе беше четвърто поредно и отборът е в зоната на изпадащите с девет точки.

Селта Виго уволни треньора Фран Ескриба след домакинската загуба от Хетафе с 0:1. Поражението беше четвърто поредно и остави отбора в зоната на изпадащите с девет точки от 12 мача. Ескриба бе поел отбора през март от Мигел Кардосо, когато бе на 17-то място с 25 точки от 26 мача. До края на миналия сезон треньорът успя да стабилизира тима с 16 точки от последните 12 мача. Но през новата кампания нещата отново не изглеждат добре.

Селта Виго разполага с атакуващи таланти като Яго Аспас, Денис Суарес, Санти Мина и Рафиня. Но въпреки това има отбелязани само шест гола в 12 мача, макар че Фран Ескриба успя да затегне отбраната на отбора си. Този треньор е прагматичен, което показа и в предишните си отбори Елче и Виляреал. Но този прагматизъм не носи желаните резултати и шефовете решиха да спрат затъването, като го заменят. Все още не е обявено кой ще го наследи начело на Селта Виго.