Ръководството на „светците“ ще забрани достъпа им до стадиона на клуба

Фенове на Саутхямптън

Саутхямптън обяви, че ще забрани достъпа до стадиона на двамата привърженици, които отправиха неприемливи жестове към феновете на Кардиф Сити по повод смъртта на Емилиано Сала. Те бяха забелязани да размахват ръце, имитирайки падащ самолет. Двамата бяха изведени от трибуната и разпитани от полицията. Дори да не получат санкции от властите, то самият клуб ще забрани достъпа им до стадиона до края на живота им.

Мачът започна с минута мълчание в памет на аржентинския футболист, който загина по пътя си от Франция към Англия на 21 януари. Резултатът вървеше към равенство 1:1, когато в третата минута на даденото добавено време гостите измъкнаха победата с попадение на Кенет Зохоре. Това беше първият мач на Кардиф Сити, след като тялото на Сала бе намерено в потъналия на дъното самолет и идентифицирано. Той бе рекордната покупка в историята на уелския клуб за 15 милиона паунда, но загина на път към Кардиф.