Обидите бяха насочени към камерунеца Жан-Пиер Нсаме, който вкара дузпа за гостите.

УЕФА най-вероятно ще затвори стадиона на Порто за мачове от Лига Европа, като санкция срещу расистки скандирания в победата с 2:1 над Йънг Бойс. Обидите бяха насочени към камерунеца Жан-Пиер Нсаме, който вкара дузпа за гостите. Случаят ще бъде разгледан следващия четвъртък, но е почти сигурно, че ще има наказание за португалците с мачове без зрители. Следващото им домакинство в група G е в третия кръг срещу Рейнджърс на 24 октомври.

Шотландският клуб няма да води свои фенове и при гостуването си на Йънг Бойс в Швейцария. Шефовете от „Айброкс“ не приеха предложените им билети за двубоя на 3 октомври 2019. Самият шотландски клуб на два пъти бе принуден за затвори част от своя стадион за 3 000 места. Първият път беше в плейофите на турнира срещу Легия Варшава, а вторият – в четвъртък срещу Фейенорд. Причината беше в сектантските песни, които пеят привържениците на Рейнджърс.