Той е третият най-млад тийнейджър с отбелязан хеттрик в турнира след Раул и Уейн Руни.

Норвежецът Ерлинг Браут Холанд вкара хеттрик за Залцбург в победата над Генк с 6:2 на 19 години и 58 дни. Той е третият най-млад тийнейджър с хеттрик в Шампионска Лига. Пред него са Раул (18 години и 113 дни) и Уейн Руни (18 години и 340 дни). На Холанд му трябваше само едно полувреме, в което с три удара към вратата вкара три гола. Младежът е син на защитника Алф-Инге Холанд, който прекара голяма част от кариерата си в английската Висша Лига.

Очевидно за талантливият нападател ще се говори много в бъдеще. Преди хеттрика си в дебюта в Шампионска Лига, той вече имаше 14 гола в осем мача от началото на сезона с австрийския клуб. На световното първенство за юноши до 19 години в Полша през пролетта вкара девет гола в победата на Норвегия с 12:0 над Хондурас. Вчера Ерлинг Браут Холанд откри головата си серия във втората минута. Добави втори гол в 34-ата минута и оформи хеттрика си в 45-ата.