Азар е с мускулна контузия от загубата на Реал Мадрид

Преди да бъде заменен с мускулна контузия Азар пропусна изгодна възможност за гол

0
10

Реал Мадрид преглътна третата загуба в 10 шампионатни мача и е на четвърто място в Ла Лига.

Еден Азар
Еден Азар от Реал Мадрид (вляво) опитва да преодолее Рубен Дуарте от Депортиво Алавес.
© Снимка от БТА.

Загубата на Реал Мадрид от Депортиво Алавес с 1:2 вчера не е единствената беда за клуба. Катастрофалната грешка на вратаря Тибо Куртоа при единия гол е обезпокоителна, но най-притеснителна е контузията на рекордната покупка Еден Азар. Преди да бъде заменен с мускулна контузия в 28-ата минута, белгийският национал пропусна много изгодна възможност да отбележи гол.

Друг обезпокоителен факт бе, че Реал Мадрид направи пета дузпа в три мача от първенството в Ла Лига. „Белите“ имаха все пак шанс да се спасят от унизителната загуба. В 86-та минута Каземиро намали разликата, а в шестата минута на даденото продължение Иско улучи напречната греда и бе на косъм да изравни резултата. В крайна сметка Реал Мадрид преглътна третата загуба в 10 шампионатни мача и е на четвърто място в Ла Лига със 17 точки.

Тази публикация е валидна до 11:09 часа на 29.11.2021 година.