След замяната му полузащитник бе забелязан на пейката с пакет с лед върху удареното място.

Контузията на Джордан Хендерсън в победата с 4:0 над Лестър Сити беше единственият негатив за Ливърпул. Капитанът на „червените“ трябваше да напусне терена осем минути преди края след зверски ритник в предпазната му кора от страна на Айосе Перес. Хендерсън се вбеси, макар че съперникът му го удари без да иска. След замяната му полузащитник бе забелязан на пейката с пакет с лед върху удареното място.

На пресконференцията след мача мениджърът Юрген Клоп разкри, че най-вероятно Джордан Хендерсън ще се възстанови за предстоящия двубой срещу Улвърхямптън. Това е много важно, защото другите полузащитници Фабиньо и Алекс-Окслейд Чембърлейн са извън строя с контузии. Освен това Хендерсън е в страхотна форма и точно сега няма да е добре да пропусне мачовете от сгъстената празнична програма. Двубоят срещу Улвърхямптън е в неделя, а следващият четвъртък Ливърпул посреща Шефилд Юнайтед.