Нервите на босненския нападател не издържаха заради разгромната загуба

Нападателят Един Джеко от Рома е застрашен от дълго наказание заради заплюване на съдията в мача за купата на Италия срещу Фиорентина. Столичния клуб бе разгромен със 7:1 от съперника в четвъртфинала на турнира, а Джеко получи директен червен картон в 72-ата минута. Нервите на 32-годишния босненец не издържаха и той заплю съдията Джанлука Маняниело. Джеко бе влязал като смяна на почивката в злополучния мач и бе изгонен при 4:1 за съперника. След това Фиорентина вкара още три гола.

В доклада на съдията е описано действието на Джеко и се очаква да бъде наказан сурово. Най-лошото е, че според правилника в Италия наказанието ще се прехвърли върху мачовете от Серия А. Следващият мач на Рома е срещу Милан в неделя вечерта. Треньорът Еузебио Ди Франческо определи разгромната загуба като срамна и се извини на феновете с изявление в официалния уебсайт на клуба. Съвсем скоро той ще разбере за колко време ще бъде лишен от нападателя Джеко заради неговата наивна постъпка.