Нападателят на Рейнджърс използва Инстаграм, за да благодари на феновете за тяхната загриженост.

Ветеранът Джърмейн Дефо е претърпял катастрофа в Глазгоу вчера вечерта и за щастие е невредим, но е в силен шок. Нападателят на Рейнджърс използва своя акаунт в Инстаграм, за да благодари на феновете за тяхната загриженост и да обясни, че не е наранен при инцидента. Но призна, че преживяваното го е уплашило силно. С почивка у дома емоциите му ще се успокоят и ще възстанови състоянието си. Преди катастрофата, Дефо вкара петия гол в победата на Рейнджърс с 5:0 над Абърдийн, влизайки като смяна през втората част.

Победата доближи отбора на точка зад временния лидер Селтик след седем кръга. Джърмейн Дефо е футболист на Борнемут, но през януари се присъедини към тима на Стивън Джерард под наем за 18 месеца. Нападателят направи своето име в периода 1999-2004 с екипа на Уест Хям, след което премина в Тотнъм. Тогава попадна в националния отбор на Англия и има 57 участия с 20 отбелязани гола, включително на Мондиал 2010 срещу Словения. В английската Висша Лига е играл още за Портсмут, Борнемут и Съндърланд. Има и един сезон в американската МЛС с Торонто, където вкара 11 гола в 19 мача.