Меси достигна нови върхове

Лионел Меси от Барселона стана вторият футболист с отбелязани 100 гола в Шампионска Лига, след като вкара два срещу Челси. Аржентинската 30-годишна звезда пропусна победата с 2:0 над Малага заради раждането на третия си син Чиро. Но се върна в четвъртфиналния мач с лондончани и се разписа два пъти, а също изработи първия гол на Осман Дембеле за каталунския гранд.

Първото попадение на Меси бе след две минути и осем секунди, което е най-бързия гол в кариерата му. След това с чудесен дрибъл и подаване стана асистент на Дембеле за втория гол. А накрая за втори път в мача промуши топката между краката на вратаря Тибо Куртоа, за да оформи крайния резултат. Това бе стотния му гол в Шампионска Лига, което досега бе постигнал само Кристиано Роналдо от Реал Мадрид.