Белгиецът бе повален от бранител на Русия преди четвъртия гол в победата с 4:1 като гост.

В Наполи са разтревожени дали контузията на Дрис Мертенс няма да му попречи да играе срещу Ливърпул в двубоя от Шампионска Лига. Белгийският атакуващ футболист бе повален от бранител на Русия преди четвъртия гол за неговия тим в победата с 4:1 като гост. Мертенс се опита да продължи, но не успя и трябваше да бъде заменен около 50-та минута. Още не е ясна точната диагноза, но участието му в мача с Ливърпул е под въпрос.

Във „Футбол Италия“ пише, че замяната му е била просто предпазна мярка, но въпреки това съмнението за фитнеса му остава. В домакинският мач Наполи спечели победа с 2:0 след спорна дузпа за първото попадение. Затова се очаква много оспорван втори мач, вече на английска земя, на 27-ми ноември. Дрис Мертенс също не знае дали ще бъде готов за гостуването на „Анфийлд“. Въпреки, че в социалните медии написа, че е добре.