Михайлов бе откаран в болница

Българският национален вратар Николай Михайлов е със съмнения за счупен крак от мача на Омония с Неа Саламина. Стражът на домакините се контузи сам при избиването на една топка с крак. Той опита да продължи, но в края на първото полувреме бе заменен и откаран в болницата в Никозия. Любопитно е, че в същия двубой имаше вратарска драма и под рамката на съперника с българско участие.

Роберт Веселовски получи червен картон и на мястото му се появи Марио Кирев. Той игра през цялото второ полувреме, но допусна два гола и крайния резултат бе 5:1 за съперника. Мрежата му бе поразена от англичанина Мат Дербишър, който оформи хеттрика си в мача и руснака Николай Кипиани. След този двубой Омония на треньора Ивайло Петев остава на шесто място с 38 точки, а Неа Саламина е на 11-та позиция с 18 точки.