Докторите успокоиха, че контузията на Ковачич е лека

Пет минути след началото на второто полувреме, Ковачич трябваше да напусне терена принудително

0
14
Матео Ковачич

Хърватинът се включи много добре в тима на „сините“

Челси вярва, че контузията на Матео Ковачич от победата с 4:1 над Кардиф не е сериозна и няма да го извади за дълго време от терена. В момента хърватинът играе за „сините“ като преотстъпен от Реал Мадрид. Пет минути след началото на второто полувреме, Ковачич трябваше да напусне терена принудително. Но медицинският екип на отбора е казал на мениджъра Маурицио Сари, че няма проблем.

Убедителната победа на „Стамфорд Бридж“ изкачи Челси на първото място с по-добра голова разлика от Ливърпул, който също има максимален актив от 15 точки. Следващият шампионатен мач за тима е гостуване на Уест Хям в лондонско дерби. Сари е уверен, че ще може да разчита срещу „чуковете“ на Ковачич. В най-лошия случай ще го остави на пейката и ще го използва в случай на нужда.