Атлетико Мадрид разгроми Реал Мадрид със 7:3 в дербито в Ню Джърси.

Диего Коста напомни за двете страни на характера си, като вкара четири гола и бе изгонен в победата със 7:3 на Атлетико Мадрид над Реал Мадрид в Ню Джърси. Коста откри резултата в първата минута и оформи хеттрика си с дузпа в 45-ата минута. Струващият 113 милиона паунда Жоао Феликс вкара първия си гол за „дюшекчиите“. Шест минути след почивката Диего Коста вкара още един гол, но в 61-ата минута получи червен картон заедно с Дани Карвахал от „белите“, след като се сбиха.

Анхел Кореа, който игра вместо контузения Алваро Мората, също се разписа за тима на Диего Симеоне, както и Витоло. Съставът на Зинедин Зидан отговори чак, когато вече губеше с 0:6 чрез Начо. По-късно голове вкараха още Карим Бензема и Хамес Родригес. Реал Мадрид имаше в състава си новите зезди Еден Азар и Лука Йович. Но те не показаха нищо особено на американска земя. В последните тридесет минути на терена влезе и Гарет Бейл. За него се очаква скоро да напусне в посока китайския Цзянсу Сайнти.