Роналдо откри головата си сметка за Ювентус

Дъглас Коста от Ювентус се извини за заплюването в лицето на Фредерико Ди Франческо от Сасуоло, но няма да избегне наказанието. Инцидентът се случи в добавените от съдията минути в края на двубоя в неделя. „Бианконерите“ спечелиха с 2:1, като Кристиано Роналдо вкара и двата гола – неговите първи за отбора. Бразилското крило Коста се опита да удари с лакът и с глава съперника си, след което го заплю от няколко сантиметра.

На Коста бе показан червен картон след консултация с видео асистент рефера. Треньорът Масимилиано Алегри определи поведението на Коста като неприемливо, а самият футболист се извини в Инстаграм. Този инцидент не може да засенчи първите голове на Роналдо за новия му клуб. След три мача без отбелязан гол, 33-годишният португалец най-сетне се отпуши. Той вкара от близко разстояние в 50-ата минута и удвои резултат 15 минути по-късно.