Испанецът е голмайстор на тима през сезона и герой в полуфинала с два отбелязани гола.

Нападателят Жерар Деулофеу успя да се възстанови от контузия и е готов да играе за Уотфорд във финала за Купата на Англия. Той пострада в неделя в домакинската загуба с 1:4 от Уест Хям и бе принудително заменен. Получи няколко дни почивка и дори вчера в тренировката не участва на пълни обороти, за да бъде предпазен от усложнения. Но бе обявено, че 25-годишният испанец ще бъде на разположение за финала срещу Манчестър Сити през уикенда.

Дуелофеу не започна в полуфинала срещу Улвърхямптън като титуляр, но влезе и вкара два гола в победата с 3:2. Така помогна за класирането на „стършелите“ на първия им финал за този трофей от 1984 година насам. Добрата му форма продължи и след това, вкарвайки три гола в пет мача. Той е голмайстор на отбора през настоящия сезон с 12 попадения.

Уотфорд постигна и още един успех със спечеленото обжалване в понеделник на наказанието на Хосе Холебас. Защитникът получи червен картон в загубата от „чуковете“, но той бе анулиран от Футболната асоциация. На разположение за селекция ще бъде и халфа Том Клевърли, който се върна от лечение на прасеца и изигра 24 минути. Няма да могат да играят защитникът Себастиан Прьодл и халфът Домингос Кина, които са с контузии.