Треньорът Ернесто Валверде бе дал почивка на осем от титулярите, а други трима останаха на пейката.

Осман Дембеле се контузи още в петата минута на загубата на Барселона от Селта Виго и няма да играе в реванша от полуфинала в Шампионска Лига. Френският нападател се опита да продължи, но бе заменен скоро след това. Той има контузия в бедрото и днес ще бъде подложен на тестове, но шансовете на 21-годишния играч за „Анфийлд“ са почти нулеви. Треньорът Ернесто Валверде беше дал почивка на осем от титулярите, за да ги запази за гостуването на Ливърпул в Англия. Каталунците вече си спечелиха дубъл от шампионската титла в Ла Лига и Купата на Краля.

Те са съсредоточени върху това да защитят преднината си от три гола в реванша и да стигнат до финала в Шампионска Лига. Валверде не искаше да се повтори грешката от април миналата година. Тогава всички титуляри играха в домакинството срещу Леганес и три дни по-късно Рома изхвърли Барселона от Шампионската Лига с 3:0. Урокът е научен и този път Лионел Меси, Луис Суарес, Серхио Бускетс, Иван Ракитич, Жерар Пике, Серхи Роберто, Жорди Алба и Марк-Андре тер Щеген останаха извън тима. Филипе Коутино, Клеман Ленгле и Нелсон Семедо останаха на пейката, а Артуро Видал игра само в последните 28 минути.