Камада вкара хеттрик за 40 минути в победата на Айнтрахт Франкфурт над Залцбург в Лига Европа.

Полузащитникът Дайчи Камада вкара хеттрик за 40 минути в победата на Айнтрахт Франкфурт с 4:1 над Залцбург в Лига Европа. А след това 23-годишният японец подаде на Филип Костич за четвъртото попадение. Любопитното е, че Камада не се е разписал в 17 мача от Бундеслигата през този сезон. Но вече има шест гола в Лига Европа, отбелязани в последните три мача в турнира или общо за 178 минути.

Дайчи Камада вкара гол срещу Витория Гимараеш в последния мач от групата, а преди това отбеляза два в победата като гост на Арсенал. Неговите шест гола към момента го правят голмайстор на Лига Европа през този сезон. Камада е третият най-резултатен японец в историята на европейските клубни турнири. Пред него са Шинджи Кагава с 11 гола общо за Борусия Дортмунд и Манчестър Юнайтед. Както и Такуми Минамино, който също има 11 с екипа на Залцбург, но вече е в Ливърпул.