Артета е притеснен от увеличаващия се брой контузени

Букайо Сака беше един от най-добрите за Арсенал на терена докато бе контузен от съперник

0
7

Букайо Сака може да пропусне реванша срещу Славия Прага в Лига Европа.

Букайо Сака
Оливър Норууд (в дясно) от Шефилд Юнайтед блокира топката след шут на Букайо Сака от Арсенал в мача от Висшата Лига.
© Снимка от БТА.

Мениджърът Микел Артета е притеснен от контузията на Букайо Сака, която той получи в победата на Арсенал с 3:0 над Шефилд Юнайтед. Сака беше един от най-добрите на терена до 70-ата минута, когато бе контузен от Риан Брюстър. Артета призна на пресконференцията след мача, че няма представа дали Сака ще бъде на разположение за реванша срещу Славия Прага в Лига Европа.

За двубоя в четвъртък се знае, че Давид Луис и Киърън Тиърни са твърдо аут от състава. Същото важи за Мартин Йодегор и Емил Смит Роу, чиято роля в мача срещу „остриетата“ беше поета от Букайо Сака. Победата постави Арсенал на девето място с цели 10 точки зад челната четворка. Единственият начин „артилеристите“ да се доберат до Шампионска Лига през следващия сезон си остава спечелването на Лига Европа. Затова е разбираема загрижеността на Микел Артета от увеличаващия се брой на контузените.

Тази публикация е валидна до 12:03 часа на 12.04.2022 година.