Херта уволни треньора Лабадия след слабите резултати

В последните осем мача беше спечелена само една победа, а общо са натрупани само 17 точки от 18 мача

0
7

Отборът е на 14-то място в класирането, само на две точки над зоната на изпадащите.

Бруно Лабадия
Треньорът Бруно Лабадия гледа от тъчлинията по време на мача на Херта Берлин в домакинството срещу Вердер Бремен.
© Снимка от БТА.

Херта Берлин уволни треньора Бруно Лабадия, след като загубата с 1:4 от Вердер Бремен преля чашата на търпението на шефовете. Отборът е на 14-то място в класирането, само на две точки над зоната на изпадащите. В последните осем мача беше спечелена само една победа, а общо са натрупани само 17 точки от 18 мача. Президентът Карстен Шмид обеща през тази седмица да има нов треньор.

Ситуацията в Херта Берлин не е добра и за играещият под наем Матео Гендузи. Досегашният треньор му оказваше доверие в 13 мача, но не се знае какво ще бъде решението на следващия. Гендузи бе преотстъпен от Арсенал до края на сезона с опция за купуване след това. Последният му мач за „артилеристите“ беше срещу Брайтън и бе белязан със скандал. Той показа трудния си нрав и в тима на берлинчани, като се скара със съотборника си Матеус Куня в почивката между полувремената на загубата с 0:3 от Хофенхайм. Едва ли клубът ще иска да задържи за постоянно играч, който създава проблеми в колектива.

Тази публикация е валидна до 09:31 часа на 25.01.2022 година.