Френският нападател изпревари в тази класация холандеца Рууд ван Нистелрой, който вече не се състезава

0
7

Нападателят иска да вкарва повече голове

С гола си вчера Карим Бензема от Реал Мадрид вече има 57 в Шампионска Лига и е четвърти във вечната голмайсторска ранглиста на турнира. Френският нападател изпревари в тази класация холандеца Рууд ван Нистелрой, който вече не се състезава. Бензема откри резултата в 11-ата минута на победата с 2:1 над Виктория Пилзен. Успехът бе подсигурен с второто попадение, отбелязано от Марсело след пас с пета от Гарет Бейл. В края на двубоя Марсело се контузи.

Лидер в тази класация за голмайстор на Шампионска Лига за всички времена е доскорошната звезда на мадридчани Кристиано Роналдо. От лятото португалецът вече е играч на Ювентус, но още не е успял да се разпише за новия си отбор в мач от най-престижния европейски клубен турнир. Той пропусна единия от трите досегашни мача в групата заради наказание за червен картон. Вчера игра силно на терена на някогашния си тим Манчестър Юнайтед, но единственият гол отбеляза Пауло Дибала.