Байерн спечели, но загуби Толисо заради контузия

При смяната му, той бе подкрепян от двама души, а на неговото място влезе Хамес Родригес

0
4

Французинът вкара гол, но после пострада

Корентен Толисо вкара гол за Байерн в победата с 3:1 над Байер Леверкузен, но по-късно трябваше да напусне терена заради контузия. Малко преди почивката между полувремената, французинът се сблъска с Кевин Фоланд и веднага се хвана за коляното. При смяната му, той бе подкрепян от двама души, а на неговото място влезе Хамес Родригес. Все още не се знае колко време ще бъде необходимо на Толисо за възстановяване.

Мачът започна силно за гостите, когато получиха дузпа след игра с ръка на Тиаго Алкантара във втората минута. Първоначлното изпълнение на Фоланд бе спасено от Мануел Нойер, както и добавката му. Но реферът назначи повторно изпълнение и този път Фоланд бе безпогрешен. Пет минути по-късно Толисо изравни с малко късмет. Ариен Робен направи пълен обрат за баварците с красиво изпълнение. Междувременно Карим Белараби от гостите бе изгонен с червен картон за фаул срещу Рафиня. А резервата Хамес оформи крайния резултат. Байер Леверкузен допусна трета поредна загуба в първенството.