Последният англичанин, който бе опънал мрежата в мач от италианското първенство, бе Дейвид Плат.

С гола си в неделната загуба на Интер с 1:2, Ашли Йънг стана първият англичанин от 25 години насам с попадение в Серия А. За съжаление неговият гол не беше достатъчен и домакините от Лацио направиха пълен обрат в резултата. Йънг се разписа с хубав удар от воле в последните минути на първото полувреме. Последният англичанин, който бе опънал мрежата в италианското първенство, бе Дейвид Плат с екипа на Сампдория през януари 1995 година.

През януари тази година 34-годишният Ашли Йънг напусна Манчестър Юнайтед и се присъедини към Интер. Това е първото излизане в чужбина в кариерата на бекът-крило. Преди деветте си години на „Олд Трафорд“, той е бил футболист на юношеския си клуб Уотфорд между 2003 и 2007 година. А след това от 2007 до 2011 година е в Астън Вила. Общо в английския футбол Йънг има 561 мача и 79 гола във всички състезания. След идването си в Серия А е записал пет участия и един гол.