Завръщането на двамата нападатели е добра новина за „белите“

Нападателите Марко Асенсио и Гарет Бейл подновиха тренировките си в петък. Те ще са готови за мача на Реал Мадрид в осминафинала в Шампионска Лига срещу Аякс след три седмици. Испанският национал Асенсио бе аут повече от месец заради бедрото си. Той се контузи по време на мачовете за световната клубна купа. А уелсецът Бейл е извън строя след равенството 2:2 на терена на Виляреал в началото на януари заради прасеца си.

Въпреки напредъка си, Асенсио и Бейл ще трябва доста да поработят, за да бъдат във форма за осминафинала. Те ще се борят за изместване на бразилския тийнейджър Винисиус Джуниър, който в момента води атаката на отбора. Тимът на Сантяго Солари е трети в Ла Лига на 10 точки зад лидера Барселона. Но пък си възвръща формата и спечели четвърта победа в пет мача от всички състезания. Това беше победата с 4:2 над Хирона в първия четвъртфинал за Купата на Краля.