Прогнозата е за възстановяване в рамките на един месец

Полузащитникът Марко Асенсио пропуска участието на Реал Мадрид във финала за Световната клубна купа заради мускулна контузия на десния крак. Според информацията от вчера, той може да бъде извън терена до един месец. Асенсио игра само няколко минути на терена в полуфинала срещу Кашима Антлърс и също изпитваше дискомфорт. Той не тренира в четвъртък и направените тестове разкриха проблема му.

Халфът няма да бъде на разположение в преследването на третата поредна световна купа и общо четвърта за клуба. На пътя им се изправя Ал Аин, който за първи път е на финал. Отборът от Обединените Арабски Емирства стигна до финала след три победи. Над Тийм Уелингтън след изпълнение на дузпи, над Есперанс Спортив де Тунис с 3:0 и над Ривър Плейт отново след равенство и изпълнение на дузпи. Все още не се знае колко мача ще пропусне Асенсио след това, но подобни контузии изискват около месец за възстановяване.