Ансу Фати вече е най-младият с гол в Шампионска Лига

Ансу Фати стана най-младият с отбелязан гол в Шампионска Лига, като се разписа на 17 години и 40 дни

0
25
Ансу Фати
Ансу Фати

Тийнейджърът донесе победата за Барселона с 2:1 над Интер минути след влизането си на терена.

Ансу Фати стана най-младият с отбелязан гол в Шампионска Лига, като се разписа на 17 години и 40 дни. Той донесе победата за Барселона с 2:1 над Интер минути след влизането си на терена. Каталунците още преди мача си бяха осигурили първото място в група F и само го затвърдиха. Втори остана Борусия Дортмунд, а Интер ще продължи в Лига Европа, класирайки се на трето място.

Треньорът Ернесто Валверде беше оставил Лионел Меси, Серхи Роберто и Жерар Пике в Испания, а Марк-Андре тер Щеген, Луис Суарес, Серхио Биускетс и Френки де Йонг бяха на пейката. Карлес Перес изведе каталунците напред в дебюта си, а Ромелу Лукаку изравни. Две попадения на Лаутаро Мартинес за домакините не бяха зачетени заради засади. И тогава дойде звездният миг на Ансу Фати след размяна на пасове със Суарес.