Санчо изпреварва доста по-именити футболисти

Английският тийнейджър Джейдън Санчо е с пет голови асистенции за Борусия Дортмунд, с което е начело в класацията на топ пет от първенствата в Европа. Той е изработил пет гола в 124 минути футбол и изпреварва играчи като Лионел Меси, Кристиано Роналдо, Димитри Пайет, Бенжамен Менди и други, които са с по четири асистенции. Последните два ключови паса на Санчо бяха в победата с 4:2 над Байер Леверкузен, с която излезе отбора излезе начело.

С негова помощ „жълто-черните“ обърнаха резултата от 0:2 с четири попадения в последните 25 минути на двубоя. Санчо се отличи с прецизните си подавания, а Пако Алкасер отбеляза две от попаденията. Испанецът вече има три гола от четири шута към вратата. Другите попадения вчера отбелязаха Марко Ройс и Якоб Ларсен. Борусия Дортмунд няма загуба в първите шест мача и с последната си победа измести Байерн от първото място в класирането.